5 nejoblíbenějších míst v hlavním městě Thimphu a okolí

  • Jedním z našich nejoblíbenějších míst je Buddha point (Buddha Dordenma), kde se nachází socha Buddhy, která měří padesát čtyři metru. Z místa je krásná vyhlídka na město a v podstavci sochy se můžete podívat do zlatě zdobeného chrámu. V kopci za sochou Buddhy se rozléhá přírodní park se spoustou pěšin a odpočívadel, kam s oblibou chodíváme na výlety.
Buddha Shakyamuni dohlíží na hlavní město Thimphu
  • Dále rádi navštěvujeme chrámy Tango a Cheri stojící na protějších kopcích. Nachází se necelou hodinu jízdy od Thimphu. Z parkoviště vedou k chrámům značené pěšiny (cca hodina chůze).  Tango slouží jako univerzita buddhistických studií pro mnichy a Cheri je důležité meditační místo, kde mniši stráví rozjímáním tři roky, tři měsíce a tři dny.
Mniši osídlili bhútánské hory (Tango)
  • Rádi také navštěvujeme Thimphu’s Weekend Market, který se rozprostírá na západním břehu řeky Wang; otevřeno má od pátku do neděle. Dají se tam pořídit rukodělné výrobky, buddhistické předměty a šperky za lepší ceny než jinde ve městě.
  • Dochu La je náš oblíbený průsmyk nacházející se v kopcích nad hlavním městem Thimphu, který leží ve výšce 3 140 metrů. Za jasného dne je tam úchvatný panoramatický pohled na himalájské vrcholy. Na Dochu La se nachází 108 chortenů (buddhistické stavby obsahující relikvie), které lidé s oblibou obchází po směru hodinových ručiček a u toho pronáší mantry.
Náboženské stavby zvané chorteny na průsmyku Dochu La
  • Posledním naším typem je úchvatný chrám Phajoding ležící v kopcích za městem. Čeká vás několikahodinový strmý výstup z Thimphu, který vás na konci odmění nádhernými výhledy a pohostinnými mnichy Phajoding je jedno z nejposvátnějších meditačních míst v Bhútánu, odkud lze pokračovat na slavný Druk Path Trek.
Fotbalová horečka mnichů v chrámovém komplexu Phajoding

Sdílejte

Další články

Nejkrásnější treky Lofot a Senji

Lofoty, ostré skalnaté vrcholky vystupující přímo z moře, přilákaly svou krásou již mnoho turistů. A pokud jste je ještě nenavštívili, patrně jste o těchto ostrovech ležících

Sdílejte

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *